Tipy čo robiť s deťmi v Astane

Travel Tips

Čo robiť v Astane a kam ísť

Rozmýšlaš navštíviť Astanu? Nevháj. Nižšie sme Ti spísali zoznam miest a aktitvíť čo robiť v Astane. Väčšina atrakcií vhodných pre rodiny s deťmi sa sústreďuje v okolí City parku – námestie Nurzhol Boulevard. Preto sme si našli ubytovanie aj my pri City parku cez Airbnb. Hotelov v tejto časti je veľmi málo, zato prázdnych apartmánov v novovybudovaných mrakodrapoch je požehnane. Každopádne jednoducho a lacno sa presuniete Uberom vrámci mesta kamkoľvek.

1. City park

Novovybudovaný City park je obrovská plocha niekoľkých kilometrov štvorcových obsahujúca nielen množstvo parkov, ihrísk, fontán a sôch, ale aj významných a zaujímavých budov ako Bayterek Tower, Prezidentský palác so záhradami, Nákupné a zábavné centrum Khan Shatyr. Určite sa celý tento park  aj s atrakciami nedá prejsť za jeden deň, dokonca ani za dva :). Keďže park má niekoľko kilometrov, určite odporúčam vziať pre menšie deti kočiar.

2. Bayterek Tower

Monument a vyhliadková veža v jednom. Monument má tvar stromu, v ktorého korunách je uložené zlaté vajce. Na vrchole vo vajci sa nachádza 365°rozhľadňa s výhľadom na celé mesto. Rozhľadňa má 2 poschodia. Výťahom sa vyveziete na poschodie kde je kaviareň. Ak vyjdete pešo o poschodie vyššie, prídete k stojanu, na ktorom je zlatý odtlačok ruky kazašského prezidenta N. Nazarbajeva. Môžete si s ním takto podať ruku. My sme si túto jedinečnú šancu však nechali ujsť, lebo k stojanu viedla príliš dlhá rada ľudí. Vstupné pre dospelého sú v prepočte necelé 2 eurá.Pred Bayterek vežou je (aspoň v lete) stanovište s elektrickými autíčkami, takže decká sa môžu povoziť za symbolickú cenu okolo veže. Autíčka ovládajú rodičia diaľkovým ovládačom :). 

 

3. Khan Shatyr

Khan Shatyr je budova nákupného centra v neofuturistickom štýle v tvare stanu a zaujímavá je aj tým, že okrem obchodov, kaviarní a foodcourtu sa tu nachádza aj zábavný park Fame city a Sky beach club. 

4. Fame city

nachádza sa na treťom poschodí nákupného centra Khan Shatyr. Pozostáva zo zábavného parku, Dinosaurieho parku a parku pre najmenších so suchým bazénom s guličkami. Vo Fame city môžete nasadnúť na vláčik, ktorý vás povozí po obvode nákupného centra. Avšak deti majú povolený vstup až od 100 cm.

 

5. Sky beach club

V tomto uzavretom Aqua parku leto nikdy nekončí. Je tu udržiavaná tropická klíma a okolo bazénu je vytvorená piesková pláž z piesku dovezeného z Dubaia. Aquapark ponúka aj zlacnené vstupy počas doobedných hodín a po 18:30, alebo Ladies days. Tiež sa tu organizujú rôzne akcie ako koncerty a párty. 

 

6. Ailand

Centrum, v ktorom sa nachádza aquapark a aquarium. Aquarium je menšie, prejdete ho určite do hodinky, takže návštevu aquaria viete spojiť aj s návštevou aquaparku. Ak budete plánovať iba návštevu aquaria, tak majte na pamäti, že pri vstupe do aquaria prechádzate aj okolo presklenej steny aquaparku, odkiaľ vidno všetky bazény a tobogány. Takže deti potom už ťažšie odhovoríte aj od návštevy aquaparku :). 

7. Ruské kolo, vláčik a autíčka

Pred budovou Ailandu sa nachádza obrovské ruské kolo s kabínkami, niečo ako London Eye v Londýne, len trošku menšie. Okolo neho sú opäť detské atrakcie ako elektrické autíčka a vláčik, ktorý vás povozí po okolí.

 

Návštevu Astany si určite užijete s malými aj väčšími deťmi, alebo aj bez nich :D. Majte však na pamäti, že na každom kroku, hlavne na tie menšie, číhajú rôzne rozptýlenia v podobe autíčok, zmrzlinárni, vláčikov a podobne, takže buďte pripravení, že možno nie všetko pôjde tak rýchlo ako by ste chceli a preto si do itineráru pridajte aspoň deň navyše, oplatí sa.

Pozri si tiež: Prečo navštíviť Astanu

 

Stay tuned!

Daniela
www.UzSmeTam.sk

Share This