BANGKOK ponúka aj oddych a relax v zhone veľkomesta

Ázia, Thajsko

Bangkok miesto na oddych a relax

Ak sa vyberiete do Bangkoku, určite máte na zozname všetky známe chrámy, paláce a markety. Takéto výlety Bangkokom, kde teplota cez den neklesne pod 30°C sú však veľmi vyčerpávajúce a o to viac ak cestujete s deťmi. Preto je dobre myslieť aj na oddych a zahrnúť miesta na oddych a relax do programu dňa.

Mestské parky sú skvelé miesta kde načerpáte znova silu a uniknete pred zhonom, množstvom turistov, ruchu motoriek a tuk-tukov a v tieni stromov zrelaxujete. Navyše parky v Bangkoku ponúkajú aj mnoho aktivít a to nie len pre deti.

My sme Vám spísali naše najoblúbenejšie parky aj s tipmy ako sa k nim dostať a čo okrem relaxu ponúkajú.

Komplex parkov na jednom mieste: Wachirabenchathat Park, Chatuchak Park, Queen Sirikit Park
Dostanete sa sem metrom, modrou linkou a vystúpiť sa dá na 2 zastávkach: Phahon Yothin alebo modrou aj zelenou linkou na zastávku : Chatuchak Park

Parky sú navzájom prepojené, takže viete navštíviť všetky naraz. V parkoch môžete pozorovať tropickú vegetáciu, počuť zvuky tropických vtákov a vidieť veveričky skoro na každom strome.

1. Wachirabenchathat Park

Tento park je oproti ostatným spomínaným výnimočný tým, že ponúka okrem oddychu aj mnoho aktivít. Cyklisti sa potešia červenému cyklistickému chodníku naprieč parkom.

Okrem detských ihrísk sú tu aj stanovištia so strojmi na cvičenie pre dospelých. Tiež sa tu nachádza športové centrum s bazénom, ktorý je prístupný verejnosti a dá sa tu ísť zaplávať.

Deti sa môžu zabaviť na detskom dopravnom ihrisku – White Road Theme Park.
 

Nám sa veľmi páčilo v motýlej záhrade – Bangkok Butterfly Garden and Insectarium. Táto záhrada je zdarma, stačí sa pri vstupe zapísať do knihy návštevníkov. Nečakajte preto vysokú kvalitu, no pre nás, čo na Slovensku motýlí park nemáme, to bola veľmi príjemná atrakcia.

2. Chatuchak Park

Najbližšie k staniciam metra sa nachádza práve Chatuchak Park, takže je aj rušnejší ako ostatné. Oddýchnuť si tu môžete pri jazere.

3. Queen Sirikit Park

Najkrajší v komplexe parkov vďaka svojim záhradám, a mostíkom cez úzke jazero, ktoré sa stáča celým parkom ako had. Na kraji parku sa nachádza Detské múzeum. Múzeum zamerané na vedu a nájdete tu vnútorné aj vonkajšie interaktívne výstavy, exponáty a aktivity pre deti a dokonca aj vodný park. Múzeum je už staršie, no kedže je celé zdarma, nieje sa na čo sťažovať a deti sa tu napriek tomu zabavia.

Z Queen Sirikit Park alebo Chatuchak Park sa dá prejsť plynulo do Chatuchak Weekend Marketu – masívneho marketu s viac ako 15 tisíc stánkami s rôznym tovarom od elektroniky, cez oblečenie až po domáce zvieratá vrátane exotických druhov, ktoré len tak človek nevidí.

Z Queen Sirikit Park sa priamo dostanete práve do časti marketu s predajom domácich zvierat a príslušenstva pre chov.

Rovno cez cestu oproti Chatuchak Weekend Marketu sa nachádza Or Tor Kor Market. Známy krytý trh s vybranými výrobkami ako miestne ovocie, zelenina, mäso, morské plody či koreniny. Tento trh je narozdiel od inych veľmi čistý.

4. Lumphini Park

Tento park sa nachádza bližšie k centru ako parky spomínané vyššie.

Dostanete sa sem metrom, modrou linkou a vystúpiť sa dá na 2 zastávkach: Lumphini alebo Si Lom.

Asi ako v každom parku, aj tu nájdete niekoľko detských ihrísk a posilňovacích strojov pre dospelých. Avšak špecialitou v tomto parku je, že ho dlhodobo obývajú jaštere, ktoré dorastajú až do dĺžky 3 metre. Tieto jaštere sa zdržiavajú v blízkosti brehu jazera alebo priamo vo vode. Sú neškodné a pred luďmi utekajú. Najbližšie sa k nim dostanete, keď si požičiate šlapaciu kačku a vychutnáte si tak aj park z inej, vodnej, perspektívy.

Plavba kačičkou stojí 40 Baht / 30 min. Je dvojmiestna, no zmestí sa aj plus jedno menšie dieťa. Najväčší záujem o kačičky je v čase západu slnka, vtedy si najmä miestni radi robia romantické plavby a fotky. Takže lepšie je požičať si kačičku skôr a vyhnúť sa tak kačicovým davom. Pri vchode do parku alebo pri móle s kačicami si môžete zakúpiť balíček potravy pre ryby a pri plavbe kačicou alebo z brehu jazera ich nakŕmiť.

Podvečer sa v parku vo veľkom športuje, takže kto má chuť, môže sa pridať napríklad na hodinu thajského aerobiku :).

Návšteva Bangkoku rozhodne stojí za to a pri spojení s relaxom môže byť aj príjemnejšia, človek sa hneď nepreje všetkých budhistických chrámov a ostane aj chuť navštíviť ďalšie, napr. tie v Chiang Mai na severe Thajska. 

Pozri si tiež: Kam v Thajsku za prírodou


Stay tuned!  

Daniela
www.UzSmeTam.sk

 

Share This