Kam ísť v Kuala Lumpur: 5 miest, ktoré musíš navštíviť

Ázia, Malajzia

Kam ísť v Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, hlavné mesto Malajzie, má rozhodne čo ponúknuť svojim návštevníkom a stojí za to tu stráviť niekoľko dní. Ja sa zakaždým teším na návštevu tohto mesta a vždy keď tu plánujeme prestup, tak tu strávime minimálne dva a viac dní. Ak teda plánuješ cestu do Malajzie, mám pre Teba 5 najlepších tipov kam ísť v Kuala Lumpur,  ktoré ti možno pomôžu pri plánovaní cesty.

 

5 miest, ktoré by si mal určite navštíviť

1. Petronas Towers (zadarmo) + Skybridge

Prvé z TOP miest kam ísť v Kuala Lumpur sú práve tieto dvojičky, ktoré sú hlavnou dominantou mesta. Do roku 2003 to boli najvyššie budovy sveta, ktoré sú spojené presklenným mostom na 41. poschodí vo výške 170 metrov. Na tento Skybridge sa choď isto pozrieť, ale pozor, býva tu dosť nátresk. Výhľad však stojí za to. Bacha na pondelky, vtedy je Skybridge zatvorený!

Keď už tu stráviš nejaký ten čas a chytí ťa hlad, tak v týchto vežiach nájdeš na 4. poschodí obrovský foodcourt, so širokým výberom jedál z celého sveta za doslova pár eur. Určite sa oplatí sa staviť a nebehať hladný :).

Veľmi zaujímave je si prísť Petronas towers pozrieť v noci, sú krásne nasvietené a čarovné.

 

2. KLCC Park (zadarmo) + Oceanárium

KLCC je veľký park plný zelene a vodných plôch. Ideálne miesto na oddych, prechádzku, občerstvenie. Je tu aj obrovské detské ihrisko a vyhradená časť pre deti na kúpanie a schladenie počas horúcich dní.

Oceanárium sa nachádza priamo na okraji KLCC Parku. Nájdeš tam aj panoramatický presklenný tunel s výhľadom na žraloky a korytnačky. Nie je to veľké, ale celkom zaujímavé.

3. Eco