Kam ísť v Kuala Lumpur: 5 miest, ktoré musíš navštíviť

Ázia, Malajzia

Kam ísť v Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, hlavné mesto Malajzie, má rozhodne čo ponúknuť svojim návštevníkom a stojí za to tu stráviť niekoľko dní. Ja sa zakaždým teším na návštevu tohto mesta a vždy keď tu plánujeme prestup, tak tu strávime minimálne dva a viac dní. Ak teda plánuješ cestu do Malajzie, mám pre Teba 5 najlepších tipov kam ísť v Kuala Lumpur,  ktoré ti možno pomôžu pri plánovaní cesty.

 

5 miest, ktoré by si mal určite navštíviť

1. Petronas Towers (zadarmo) + Skybridge

Prvé z TOP miest kam ísť v Kuala Lumpur sú práve tieto dvojičky, ktoré sú hlavnou dominantou mesta. Do roku 2003 to boli najvyššie budovy sveta, ktoré sú spojené presklenným mostom na 41. poschodí vo výške 170 metrov. Na tento Skybridge sa choď isto pozrieť, ale pozor, býva tu dosť nátresk. Výhľad však stojí za to. Bacha na pondelky, vtedy je Skybridge zatvorený!

Keď už tu stráviš nejaký ten čas a chytí ťa hlad, tak v týchto vežiach nájdeš na 4. poschodí obrovský foodcourt, so širokým výberom jedál z celého sveta za doslova pár eur. Určite sa oplatí sa staviť a nebehať hladný :).

Veľmi zaujímave je si prísť Petronas towers pozrieť v noci, sú krásne nasvietené a čarovné.

 

2. KLCC Park (zadarmo) + Oceanárium

KLCC je veľký park plný zelene a vodných plôch. Ideálne miesto na oddych, prechádzku, občerstvenie. Je tu aj obrovské detské ihrisko a vyhradená časť pre deti na kúpanie a schladenie počas horúcich dní.

Oceanárium sa nachádza priamo na okraji KLCC Parku. Nájdeš tam aj panoramatický presklenný tunel s výhľadom na žraloky a korytnačky. Nie je to veľké, ale celkom zaujímavé.

3. Eco forest park (zadarmo)

Kus pôvodnej prírody uprostred mesta. Ide o prírodnú rezerváciu o rozlohe približne 11000 metrov štvorcových, ktorá bola založená v roku 1906. Je to jediný zostávajúci tropický dažďový prales v strede mesta Kuala Lumpur. Nech to tak aj zostane aspoň ďalších 100 rokov.

4. Bird park

Vtáči park, niečo ako vtáčia ZOO. Úžasné miesto plné vtákov všetkých druhov, ktoré majú voľnosť a nie sú pozatvárané v klietkach. Voľne sa pohybujú medzi návštevníkmi, alebo teda opačne, my sa medzi nimi voľne pohybujeme :).

5. Batu caves (Zadarmo)

Trochu ďalej od centra (13 km), ale rozhodne treba navštíviť. Je to charizmtické miesto, ktoré treba vidieť. Dá sa tam dostať aj metrom, je to 8. zastávka z KL Setral alebo úplne jednoducho Grabom, viď nižšie časť „Travel tip“ ;).

Kam ísť v Kuala Lumpur ak máš viac času

Určite odporúčam ísť sa pozrieť do Čínskej štvrte /China Town/, kde stojí za to navštíviť Sri Maha Mariamman Temple. Okrem iného sa tu dá dobre najesť a užiť si večerné uličky s červenými lampiónmi, má to atmošku.

Čo vynechať ak nemáš dosť času

Ak máš len pár dní, nestíhaš si pozrieť všetko a chceš ísť niekam na výhľad na mesto, je zaujímavejšie ísť na Petronas Towers ako na KL Tower.

Travel tip

Máš strach z toho ako sa kam dostaneš alebo nebodaj obavy z drahých taxíkov či komplikovanej mestskej dopravy? Tak už viac nemusíš :). Starosti z dopravou pusti z hlavy, riešením je GRAB, aplikácia, ktorá ti uľahčí alebo aj zachráni život :).

Je to aplikácia podobná tým, ktoré u nás poznáme ako UBER alebo BOLT. Ceny sú veľmi priateľské, navigácia a používanie aplikácie je jednoduché. Vždy vieš odkiaľ ideš, kam ideš, s kým ideš a hlavne za koľko. Ak si v appke dobiješ kredit cez platobnú kartu, nemusíš riešiť hotovosť – odporúčam.

Viac o tejto aplikácii rozšírenej po azíjských krajinách sa dočítaš v samostatnom článku.

Pozri si tiež:  Peking chutný aj náročný

 

Stay tuned!

Peťo
www.UzSmeTam.sk

 

Share This