Ako vybrať detský kočík na cestovanie či dovolenku

Travel Tips

Asi ako každý rodič menšieho cestovateľa, aj my sme pred cestou riešili, či kúpiť alebo nekúpiť detský kočík na cestovanie. Samuel už síce nebol žiadne bábätko, mal 2,5 roka, no obaja sme sa zhodli na tom, že kočík jednoznačne potrebujeme. A prečo?

Dôvody a parametre

Tu sú naše dôvody:

A) Primárne kvôli obedným spánkom, ktorými sme nechceli byť obmedzovaní
B) Ešte nevládal prejsť väčšie vzdialenosti
C) Do nosiča už bol veľký a ťažký

Dôvod A) a teda pohodlný spánok, nám vlastne aj presne udával požiadavky na náš budúci cestovateľský kočík. Nechceli sme kočík, v ktorom by bol počas spánku zalomený, kveckala by mu hlava alebo viseli a opúchali mu nohy.

Kočík musel spĺňať nasledovné parametre:

 1. Kompaktnosť
 2. Nízka váha
 3. Jednoduché skladanie
 4. Nosnosť /Samuel mal v 2,5 rokoch váhu niečo cez 15 kg/
 5. Polohovateľná chrbtová opierka až do ľahu
 6. Polohovateľná opierka nôh
 7. Strieška

S týmito základnými parametrami sme sa vybrali do kamennej predajne na testovačku. Tam sme ale zistili, že väčšina skladacích, kompaktných a ľahkých kočíkov na cestovanie či dovolenku je dimenzovaných iba do 15 kg. Tam sa nám výber značne zúžil. Pri praktickej skúške na predajni sme tiež zistili, že väčšina kočíkov má naozaj labilnú konštrukciu a malinké, krehko vyzerajúce kolieska.

Tým nám pribudli do parametrov ďalšie položky:

A) Pevná konštrukcia
B) Väčšie, kvalitné a odpružené kolieska

Nakoniec sme v predajni ostali stáť s jediným kočíkom, ktorý spĺňal všetky naše predurčené parametre:
 1. Ultraskladný
 2. Hmotnosť 7,6 kg
 3. Jednoducho sa zloží aj rozloží jednou rukou
 4. Nosnosť do 17 kg
 5. Polohovateľná chrbtová opierka až do ľahu
 6. Polohovateľná opierka nôh
 7. Strieška
 8. Pevná konštrukcia
 9. Väčšie /priemer 16cm/, kvalitné, odpružené kolieska z tvrdenej gumy s centrálnou brzdou
 10. A nakoniec nízka cena a pekný dizajn
Vlastnosti on top:

A) Predné kolesa sa dajú zafixovať pre priamy smer (aby sa neotáčali) – veľmi praktické pri nerovnom teréne. B) Popruhy s bodovým zapínaním, tie sme nevyužívali vôbec a celú dobu sme váhali či ich odstrihnúť alebo nie, stále sú tam :).

A našim víťazom a cestovným šampiónom sa stááááááva….. 🙂

Víťaz:  gb Qbit Plus Gold

Týmto určite nechceme povedať, že je to jediný skladný kočík na trhu, ktorý spĺňa požiadavky, no nám sa tak zapáčil, že sme viac nemali potrebu hľadať iný. A spätne môžeme iba potvrdiť, že sme si vybrali dobre. Po pol roku „kočíkovania“ po mestských chodníkoch, ale aj prašnom prírodnom teréne, pieskových plážach a 23 presunom v podpalubí lietadla, prišiel náš gb Qbit Plus Gold nazad domov ako nový. Bez jediného poškodenia, natrhnutia, či zlomenia, dokonca aj kolieska sú stále tiché, pružné a celý kočík má rovnakú stabilnosť a ľahkú ovládateľnosť ako pri odchode na cesty. Akurát látkove časti treba oprať, lebo sú na nich zvyšky zmrzliny a cestovného prachu…ale pri tomto kočíku nie je ani pračka žiadnou prekážkou…

Spýtaj sa nás

Ak máš otázky k využívaniu či používaniu kočiara na cestách či pri preprave lietadlom, vlakom, loďou alebo inak, neváhaj a spýtaj sa nás, radi Ti poradíme. Zanechaj nám komentár nižšie alebo nám napíš cez kontaktný formulár a odpovieme Ti.

Pozri si tiež: Lekárnička na cesty


Stay tuned!

Daniela
www.UzSmeTam.sk

Share This