Kam za ozajstnými dinosaurami v Thajsku

Ázia, Thajsko

Kam za dinosaurami: Phu Wiang Národný park

Phu Wiang Národný park je jedným z najväčších nálezísk dinosarých pozostatkov na svete. Ak teda túžiš ísť za ozajstnými dinosaurami v Thajsku a vidieť naozajstné náleziská dinosaurov a nielen plastové postavičky dinosaurov v dino parku, Phu Wiang Ťa určite nesklame. Archeológovia tu totiž nechali kostry dinosaurov tak, ako ich našli priamo v lese a ty sa k nim dostaneš turistickými chodníkmi.

 

Ako sa jednoducho dostať do Phu Wiang národného parku

Najbližším mestom k národnému parku je mestečko Khon Kaen, vzdialené cca 80 km od národného parku. Do Khon Kaen sa viete za hodinu dostať nízkonákladovým letom z Bangkoku. Priamo v oblasti národného parku nieje žiadna možnosť sa ubytovať. Môžete sa ale ubytovať v mestečku Phu Wiang, ktoré je cca 18 km vzdialené od národného parku. My sme si bookli túto príjemnú chatku v chatkovom rezorte:

Link na ubytko

Ako sa pohybovať po národnom parku

Cez recepciu rezortu sme si požičali skúter aj s prilbami za 200 Baht / 6 Eur. Ponúkli nám aj možnosť rezervovať si na celý deň tuk tuk s vodičon za 600 Baht, no my sme volili slobodnejšiu alternatívu a skútrom sme sa slobodne pohybovali po celom národnom parku, aj na markety či do kaviarní.

Čo všetko možete vidieť v Phu Wiang národnom parku
Ešte pred oficiálnou bránou do národného parku sa nachádzajú 2 miesta, ktoré stoja za návštevu:

1. Si Wiang Dinosaur Park

Tichý park, ktorý svojou exotickou vegetáciou a viac ako stovkou sôch dinosaurov v reálnych veľkostiach pôsobí, akoby ste sa ocitli v Jurskom parku. Ak máte deti čo milujú dinosaury, toto je miesto, ktoré nesmiete vynechať na ceste k archelogickým náleziskám. Navyše do tohoto parku neplatíte žiadne vstupné. Park je obrovský s množstvom paliem, stromov, jazierok a vodopádov, čím je ideálnym miestom na relaxáciu pre dospelých a vybehanie sa pre deti. Si Wiang Dinosaur park sa nachádza iba 5km od Phu Wiang mestečka.